Пам'ятки з техніки безпеки учнів

Техніка безпеки влітку. Правила поведінки на воді. 
Порятунок від спеки.
Якщо виявили на собі кліща...


Наслідки паління сухої трави у смт. Новий Яричів. 10. 04. 2020р.



Рекомендації для учнів та батьків під час карантинного періоду

Правила дорожнього руху знай - в біду не потрапляй!
Що потрібно знати про коронавірус?








Увага!
При значному пониженні температури повітря, щоб не отримати обмороження та переохолодження слід пам’ятати наступне:
одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним;
захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;
візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження;
 не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь;
заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;
по можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом;
рухайтесь, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам;
не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Не варто рухатись дуже активно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати.

Правила техніки безпеки під час пожежі

Основні правила поведінки під час грози
Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечні з них – дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.
На відкритому просторі краще присісти в суху канаву чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу враження розрядом, а краще сісти, трохи нахиливши голову, щоб вона не була вище за предмети, розміщені поряд. Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше, серед острівців дерев! Не потрібно бігти! Також не забудьте негайно вимкнути мобільний телефон!
Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, перебігає через контакт людських тіл. Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не широко розставленими, тим самим звузите площу можливого ураження розрядом. Слід швидко позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети, навіть годинники – покладіть у захищеному місці далі від себе.
Під час грози припиніть прогулянку на велосипеді або верхи на коні – велосипед поставте якнайдалі від себе, а коня прив’яжіть, бажано до невисокого дерева, а не до паркану; не варто купатися під час грози. Проте коли гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками. Якщо ж гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то сидіть нерухомо, витягши з води весла.
У горах слід уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними. Якщо ви знаходитеся в приміщенні, негайно зачиніть усі двері, кватирки, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі від будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водопроводом. Не слід під час грози приймати ванну; утримайтеся від дзвінків по телефону. При великій потребі телефонуйте швидко, одразу після чергового грозового розряду.
Отже, якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку приховує у собі блискавка.
Довідка
У світі щороку від удару блискавки гинуть до 3000 людей.




ЯК УНИКНУТИ УКУСУ ЗМІЇ?
Зауважимо, що найпоширеніша отруйна змія в нашій області - гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.
Зазвичай місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.
З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.







Тиждень безпеки дорожнього руху.
 06 - 10.05.2019 р. 
   Виховна година у 6 класі.

Мабуть, кожен із нас хоча б раз у житті спостерігав порушення правил дорожнього руху. Дуже часто водії проскочують на червоний сигнал світлофора чи пішоходи перебігають дорогу там, де немає переходу?
Як повідомляють інформаційні ресурси, за перші 4 місяці 2019 року в Україні сталося 52 776 дорожньо-транспортних пригод, у яких травмувалися 12 847 осіб і загинули 1237. 
Впродовж 2018 року в Україні сталось понад 150 тисяч зареєстрованих Нацполіцією ДТП.
Всього у ДТП травмовано 30 884 людей. Відповідно до даних, 3350 осіб – загинули.
За 2018 рік в дорожньо-транспортних пригодах на дорогах України загинули 94 дитини, а ще 1894 неповнолітні були травмовані.
Безумовно, причиною порушення ПДР є недостатня дисциплінованість учасників дорожнього руху і нехтування ними правилами безпеки на дорозі.
Тому надзвичайно важливо формувати в учнів культуру безпечної поведінки, у тому числі й на автошляхах.



Обережно: кір!

Коротко про різні види хворіб.

Правила безпечної поведінки під час урагану, зливи, грози

Правила безпечної поведінки в лісі

Правила безпечної поведінки з тваринами

Правила поведінки на воді

Алгоритм дій при травмуванні дітей під час навчальео-виховного процесу

Як запобігти пожежі?


КОНТРОЛЬНА БЕЗ СТРАХУ

ЯКИЙ ДРУГ СПРАВЖНІЙ?


УВАГА! ІНТЕРНЕТ!

Немає коментарів:

Дописати коментар